Filmography

21. listopadu 2013 v 15:18

THOR (2011)

Český název: Thor
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy
Celkový čas: 110 min
V kinech: 28.dubna 2011
Režie: Kenneth Branagh
Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne
Obsazení: Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Natalie Portman,...
Hodnocení ČSFD: 74%/100%
Hodnocení IMDB: 7,2/10
Naše hodnocení: 75%

*Pokračování Thor: Temný svět


Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitních superhrdinů komiksového gigantu Marvel. Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která rozpoutá peklo na Zemi.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN (2012)

Český název: Sněhurka a lovec
Role: Lovec
Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama
Celkový čas: 127 min
V kinech: 31.května 2012
Režie: Rupert Sanders
Scénář: Hossein Amini, Evan Daugherty
Obsazení: Kristen Stewart, Charlize Theron, Ian McShane,...
Hodnocení ČSFD: 66%/100%
Hodnocení IMDB: 6,1/10
Naše hodnocení: 60%
Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RED DAWN (2012)

Český název: Rudý úsvit
Hlavní role: ?
Žánr: Akční
Celkový čas: 93 min
V kinech: 21.listopadu 2012
Režie: Dan Bradley
Scénář: Carl Ellsworth, Jeremy Passmore
Obsazení: Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Josh Peck,...
Hodnocení ČSFD: 52%/100%
Hodnocení IMDB: 5,3/10
Naše hodnocení: 55%
Skupina mladých Američanů se snaží bránit svou zem před útokem Severních Korejců. Aby ji uchránili, snaží se získat novou tajnou zbraň Korejců, se kterou severní Korea zaútočila na Spojené státy a zároveň vytváří partyzánskou skupinu the Wolverines. Příběh je inspirován filmem Rudý úsvit z roku 1984.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THE CABIN IN THE WOODS (2012)

Český název: Chata v lesích
Hlavní role: Curt
Žánr: Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi
Celkový čas: 95 min
V kinech: 9.března 2012
Režie: Drew Goddard
Scénář: Drew Goddard, Joss Whedon
Obsazení: Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams,...
Hodnocení ČSFD: 69%/100%
Hodnocení IMDB: 7,1/10
Naše hodnocení: 70%
Pět přátel se vydá na víkend do opuštěné chaty v horách a stanou se jim samé zlé věci... Pokud si myslíte, že tento příběh už poznáte, zamyslete se ještě jednou. Fanoušky obdivovaný Joss Whedon a Drew Goddard natočili film Chata v horách, horor, který převrací žánr naruby. Goddard vysvětluje: "Na jedné straně Chata funguje jako klasický horor. Je to jen typ filmu, při kterém si dáte popkorn a pevně držíte svou dívku za ruku, zatím co se dívate, jak pět teenagerů vyráží do lesa, kde se jim přihodí něco strašného. Ale je tam i naše verze tohoto typu filmu. To znamená, že věci budou šílenější, než očekáváte. Uvidíte, co jste ještě nikdy neviděli. A neveřícně budete sledovat místa, které vám v tomto filmu ukážeme. Ale bude to sranda. Taková krvavá a strašidelná, ale především zábavná."


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THE AVENGERS (2012)

Český název: Mstitelé
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Sci-Fi
Celkový čas: 143 min
V kinech: 3.května 2012
Režie: Joss Whedon
Scénář: Zak Penn, Joss Whedon
Obsazení: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Gwyneth Paltrow,...
Hodnocení ČSFD: 83%/100%
Hodnocení IMDB: 8,2/10
Naše hodnocení: 95%Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THOR: THE DARK WORLD (2013)

Český název: Thor - Temný svět
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy
Celkový čas: 111 min
V kinech: 7.listopadu 2013
Režie: Alan Taylor
Scénář: Don Payne, Robert Rodat
Obsazení: Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Kat Dennings,...
Hodnocení ČSFD: 82%/100%
Hodnocení IMDB: 7,7/10
Naše hodnocení: 100%
V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RUSH (2013)

Český název: Rivalové
Hlavní role: James Hunt
Žánr: Životopisný / Sportovní / Drama / Akční
Celkový čas: 123 min
V kinech: 3.října 2013
Režie: Ron Howard
Scénář: Peter Morgan
Obsazení: Daniel Brühl, Alexanda Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer,...
Hodnocení ČSFD: 94%/100%
Hodnocení IMDB: 8,3/10
Naše hodnocení: 90%
Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden...

 


Aktuální články

Reklama