Listopad 2013

Candids 2013: Natáčení filmu "In The Heart Of Sea" (24.11.)

29. listopadu 2013 v 10:04 | Lilith |  Gallery
Chris se objevil v časopise People, konkrétně v rubrice "Sexiest Man Alive", což nemůžeme nesouhlasit :P u každého je jedno z jejich vyjádření, Chris tam má konkrétně: "Kdykoliv můžu rozesmát mou malou holčičku, jsem šťastný". (source)

Jinak u mám fotografie z 24.listopadu, když měl Chris namířeno opět na natáčení filmu "In The Heart Of Sea", který bude mít premiéru oficiálně 3.března 2015. Po natáčení ho zastihla skupinka dětí, kterým se ochotně podepsal a vyfotil se s nimi.
ChrisHemsworth_blog_281229~0.jpg ChrisHemsworth_blog_28629~3.jpg ChrisHemsworth_blog_28929~1.jpg ChrisHemsworth_blog_281029~1.jpg

Candids 2013: Chris s rodinou a na natáčení filmu (18.11.)

28. listopadu 2013 v 20:09 | Lilith |  Gallery
Chris natáčí svůj nový film "In The Heart Of Sea" z pirátského prostředí na ostrově Gomera, patřící ke Kanárským ostrovům. Když přicházel na natáčení stihl se vyfotit se svými fanoušky a rozdat pár autogramů. Po natáčení se věnoval své rodině a společně s manželkou, dcerkou, rodiči a starším bratrem Lukem, si zašli na obhlídku ostrova. Chris se jako zodpovědný táta celou dobu věnoval své osmnácti měsíční dcerce Indie, a pořizoval fotografie do rodinného alba.
ChrisHemsworth_blog_28229~2.jpg ChrisHemsworth_blog_282029.jpg ChrisHemsworth_blog_281029~0.jpg ChrisHemsworth_blog_281729.jpg

ChrisHemsworth_blog_28629~4.jpg ChrisHemsworth_blog_28529~4.jpg ChrisHemsworth_blog_28329~5.jpg ChrisHemsworth_blog_28929~2.jpg

Chris bude podruhé otcem!

24. listopadu 2013 v 19:32 | Lilith |  NEWS
Americký magazín Us Weekly přišel s nepotvrzenou informací o druhém těhotenství, španělské herečky a manželky Chrise, Elsy Pataky. Elsa a Chris si své "ano" řekli v roce 2010, a společně již mají osmnácti měsíční dcerku India Rose Hemsworth. Pro zajímavost dodávám, že Elsa je o sedm let starší než Chris, tento rok oslavila své 37.narozeniny. Pokud je tato novinka opravdu pravdivá, tak šťastnému páru velice gratulujeme!

Photoshoots 2013: Toronto International Film Festival

24. listopadu 2013 v 13:59 | Lilith |  Gallery
Chris se začátkem září zúčastnil Mezinárodního filmového festivalu v Torontu, kde propagoval svůj film Rivalové. V zákulisí nafotil i photoshoot, který se objevil až nyní.
Gallery > Photoshoots > 2013 > Toronto International Film Festival (11x)

Photoshoots 2013: Details & The Hollywood Reporter

23. listopadu 2013 v 12:17 | Lilith |  Gallery
Přináším dva photoshooty pro americké časopisy z tohoto roku. První shoot byl focený pro časopis Details (na překladu rozhovoru se již pracuje), a druhá sada fotek je pro The Hollywood Reporter.

Gallery > Photoshoots > 2013 > Details (6x)

Gallery > Photoshoots > 2013 > The Hollywood Reporter (8x)

Thor: Popis děje

22. listopadu 2013 v 14:24

THOR: BŮH BLESKU (2011)

Roku 965 Všeotec Odin, král Asgardu, vedl válku proti Ledovým obrům z Jotunheimu, aby jim zabránil dobýt devět světů. Ve válce zvítězil a obrům sebral artefakt skříňku prastarých zim. Jeho vítězství znamenalo nastoletí míru po mnoho jeho vládnoucích let.

V současnosném roce 2011 probíhá v Asgardu korunovace Thora, syna Odina. Avšak je přerušena vpádem Ledových obrů, kteří se pokusí odnést skříňku. Proti nařízení Odina se Thor společně se svým bratrem Lokim vydá do Jotunheimu pohrozit tamnímu králi Laufeymu. Konfrontace vede k boji, do kterého nakonec musí zasáhnout Odin a své syny zachránit. Tento zásah však ukončí smír mezi rasami. Thor je za svou aroganci a oslabení míru vyhoštěn na Zemi, kdy je také zbaven svých schopností.

Thor se ocitne v Novém Mexiku, kde astrofyzička Jane Fosterová, její asistentka Darcy a Dr. Erik Selvig zkoumají přírodní anomálie. Najdou Thora a odvezou ho do blízkého městečka. Jeho zbraň - artefakt - kladivo Mjolnir, které Odin také poslal na Zemi, mezitím naleznou tamní obyvatelé. Brzy poté tuto oblast zajistí agenti S.H.I.E.L.D.u. Thor se poté k onomu místu vydá.

Loki mezitím zjistí, že je Laufeyho syn, adoptovaný Odinem. Odin nečekaně předčasně upadne do každoročního "Odinova spánku". Loki se tak chopí trůnu a nabídne Laufeymu skříňku prastarých zim a smrt Odina. Asgardská Trojice bojovníků (Volstagg, Fandral a Hogun) společně s bojovnicí Sif se vydají na Zemi pro Thora, aby vrátil do Asgardu pořádek. Loki na ně vyšle Ničitele, aby je zabil. Bojovníci naleznou Thora, ale ten je stále bez své moci. Ničitel je porazí, avšak Thor se nabídne jako oběť, aby zachránil přátele. Díky své obětavosti a lidskosti se na pokraji smrti vrátí Thorovi jeho božská moc. Poté Ničitele konečně porazí.

Nato políbí Jane Fosterovou na rozloučenou a vydá se se svými přáteli do Asgardu. V Asgardu mezitím Loki zradil Laufeyho a zabil ho, poté se pokusil zničit Jotunheim. Thor mu v tom zabránil tím, že zničil Bifröst - most, který spojoval Asgard s dalšími světy. Výbuch mostu odhodí oba bratry do vesmíru, na poslední chvíli je však zachytí probuzený Odin. Loki se však pouští a mizí ve vesmíru.

Thor nakonec přizná, že není připravený být králem Asgardu.

NAŠE HODNOCENÍ: 75%/HODNOCENÍ ČSFD: 74%


.

THOR: TEMNÝ SVĚT

Úvodní scéna popisuje starobylou bitvu, kdy před mnoha tisíciletími Bor, otec Odina, soupeří s temným elfem Malekithem, který se snažil zničit vesmír zbraní známou jako Aether. Bitva se uskutečnila v Temném světě Svartalfheim, domově temných elfů. Elfové však byli poraženi a Malekith uprchl. Zbraň Aether byla ukryta Asgarďany.

Hlavní dějová linie filmu se odehrává rok po událostech v New Yorku, které popisuje film Avengers z roku 2012, kdy hlavní hrdina Thor zavádí pořádek ve vesmíru mezi devíti světy. Současně je Loki za své zločiny uvrhnut do vězení do konce věčnosti. Mezitím na Zemi Dr. Jane Fosterová objeví přechody mezi světy, které se zjevují s blížící se korvengencí devíti světů. Jeden z přechodů Jane Fosterovou vtáhne a ta se ocitne přímo u Aetheru, který ji infikuje.

Strážce Asgardu Heimdall upozorní Thora, že Jane zmizela ze Země a ten se jí kvapně vydá hledat. Na Zemi objeví, že Jane je infikována neznámou silou, proto jí vezme do Asgardu, kde se dozvědí, že jde o Aether. Nyní aktivní Aether a blížící se konvergence však přivolá i Malekitha, který vyčkával ve vesmíru. Napadne Asgard a prolomí jeho obranu.

Thor se rozhodne vzít Jane do Temného světa a tam s pomocí lstí Lokiho zničit Aether v momentu, kdy ho bude Malekith vysávat z Jane. To však Odin zakáže a vydá rozkaz připravit se na finální bitvu v Asgardu. Thor však poruší tento rozkaz a tím spáchá velezradu. S pomocí Heimdalla, Lokiho a přátel Fandrala, Volstagga a Sif uprchnou s Asgardu a uskuteční první plán. Situace se však nečekaně zkomplikuje.

K finální bitvě dojde v Anglii ve městě Greenwich.

Naše hodnocení: 100%/Hodnocení ČSFD: 82%Family

22. listopadu 2013 v 14:06

INDIA ROSE HEMSWORTH

Dcera, narozena 11.května 2012

.

ELSA PATAKY-HEMSWORTH

Manželka (od prosince 2010), španělská herečka, narozena 18.července 1976

.

CRAIG HEMSWORTH. LEONIE HEMSWORTH

Rodiče, Leonie - učitelka angličtiny, Craig - poradce sociálních služeb

.

LIAM HEMSWORTH

Mladší bratr, americký herec, narozen 13.ledna 1990

.

LUKE HEMSWORTH

Starší bratr, australský herec, narozen 1981

Životopis Chrise Hemswortha

21. listopadu 2013 v 20:17

Chris Hemsworth se narodil 11.srpna 1983 v Melbourne, učitelce angličtiny Leonie a sociálnímu pracovníkovi Craigovi, jako prostřední ze tří dětí. Má staršího bratra Luka, který se věnuje v Austrálii herectví, a také mladšího bratra Liama, který je známým hercem pro roli v Hunger Games. V mládí se svou rodinou hodně cestoval po Austrálii, dokud se neusadili v Phillip Island, kousek od Melbourne. Již od děství měl se svými bratry stejný sen, stát se hercem, proto společně trávili spoustu času. V Phillip Island si našel svou druhou vášeň a to surfování. Mimo jiné se věnoval vodnímu pólu, běhu přes překážky, plavání, a spoustě dalších sportů. Po absolvování Heathmont College si začal plnit svůj sen a objížděl herecké konkurzy. Obsadil několik menších rolích v televizních seriálech. Jako král Artuš se v roce 2002 objevil v dětském seriálu Guinevere Jones. Největší zvrat nastal, když vyhrál konkurz na operu Home And Way. Obsadil roli ředitele syna ředitele školy, Kim Hyde, byl dokonce nominován na nejlepší herecký objev britským časopisem Inside Soap a třikrát na ceny Logie, které v roce 2005 dokonce vyhrál. Účastnil se australské verze Dancing with the Stars (u nás označeno jako Star Dance). Po třech sezónách v Home And Way, se v roce 2007 rozhodl odjet do Ameriky, aby zvětšil své herecké obzory. Po pouhých šesti týdnech ve Státech, byl obsazen do role v nezávislém filmu Ca$h. Režisér filmu se o Chrisovi vyjádřil takto: "Když jsem ho viděl pomyslel jsem si, tady stojí člověk, který je mladý, má správný vzhled, je velmi dobrý herec, a přiznejme si, je nádherný. Tak jsem řekl, musíme ho dostat. Byl jsem ohromený". Předtím měl však premiéru film Star Trek, ve kterém Chris dostal menší roli, která mu však otevřela brány do Hollywoodu. Chris sám prohlásil "Měl jsem štěstí, byl jsem ve správnou chvíli na správném místě." V ten samý rok měl premiéru také další film Dokonalý únik, který však skončil pouhým průměrem. Zásadní zlom přišel s příchodem studia Marvel, která ho obsadila do role Boha blesku, Thora. Kvůli této roli musel na sobě začít pracovat, a přibral 10 kilogramů svalů. Tato role z něj udělala po celém světě superhvězdu. Díky velkému ohlasu, se objevil v roce 2012 jako Thor v dalším trháku Marvel, a to Avengers. Jeho vzhled si získal srdce spousty dívek po celém světě, což mu pomohlo v získávání dalších rolích. V roce 2012 taktéž premiéru film, ve kterém si zahrál po boku Kristen Stewart, Sněhurka a lovec. Horovový snímek Chata v horách, a akční Red Dawn, natočený na motivy filmu Rudý úsvit, byly v tento rok představy taktéž. Rok 2013 byl pro Chrise jeden z nejúspěšnějších, jelikož všechny tři filmy, ve kterých si zahrál, doslova zaútočily na první místa všech filmových žebříčků. V říjnu měl premiéru film Rivalové, ve kterém si Chris zahrál hlavní roli, jezdce Formule 1, Jamese Hunta. Příběh natočený podle pravdivých událostí sklidil veliký úspěch mezi kritiky. O měsíc později se objevil na červeném koberci po boku svých hereckých kolegů Natalie Portman a Tomma Hiddlestona, kvůli filmu Thor: Temný svět. Pokračování slavného prvního dílu, zaznamenalo rekordní úspěch. Thor: Temný svět se stal nejnavštěvovanějším filmem v mnoha zemích, i mimo Ameriku, a za pouhý týden si celosvětově vydělal přes 380 milionů dolarů (cca přes miliardu korun). Marvel přiznal, že tento film je jejich filmem číslo jedna za celou jejich existenci. Takovýto úspěch samozřejmě nezůstane bez odezvy, pokud jste byli na tomto úžasném filmu, tak vám je podle konce jasné, že se můžeme těšit na pokračování a to konkrétně, jak potvrdila sama společnost Marvel, formou Avengers: The Age Of Ultron, kde se můžeme mimo Thora těšit také na Iron Mana, Kapitána Ameriku, Hulka a další oblíbené postavy hrdinů. Očekávaná premiéra je stanovena na rok 2015, kdy by se měl objevit také ve filmu Robocalypsa a Sněhurka a lovec 2. Na řadu dále přišel fenomenální Star Trek, tedy jeho pokračování s názvem Star Trek: Do temnoty, ve kterém pokračoval se svou vedlejší rolí George Kirka. V květnu roku 2013 se vhrnul na natáčení filmu Cyber a na podzim začal natáčet další film Agincourt. Oba tyto filmy budou mít premiéru v roce 2014. Chris od roku 2009 randil s, o sedm let starší, španělskou herečkou Elsa Pataky, která si zahrála například ve filmu Hadi v letadle nebo Rychle a Zběsile 5. Své "Ano" si řekli v roce 2010, během soukromého obřadu, který se konal o Vánocích v Austrálii. O dva roky později, tedy 11. května 2012, mu v Londýně porodila dceru jménem India Rose Hemsworth. Chris sám tvrdí, že mateřství miluje, a být otcem je ta nejúžasnější věc, která se mu v životě stala. V rozhovoru pro Yahoo prohlásil: "Být otcem je jistě úkol, ale ten nejlepší, který jsem si kdy mohl přát. Být doma, být s rodinou, to je to, o co jde. Je stále těžší a těžší jí opustit a jít do práce. Baví mě být doma mnohem víc, než kdy předtím. V listopadu 2013 bylo oznámeno, že se Chris stane po druhé otcem.

Kopírovat pouze se zdrojem © ChrisHemsworth.blog.czFilmography

21. listopadu 2013 v 15:18

THOR (2011)

Český název: Thor
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy
Celkový čas: 110 min
V kinech: 28.dubna 2011
Režie: Kenneth Branagh
Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne
Obsazení: Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Natalie Portman,...
Hodnocení ČSFD: 74%/100%
Hodnocení IMDB: 7,2/10
Naše hodnocení: 75%

*Pokračování Thor: Temný svět


Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitních superhrdinů komiksového gigantu Marvel. Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která rozpoutá peklo na Zemi.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN (2012)

Český název: Sněhurka a lovec
Role: Lovec
Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama
Celkový čas: 127 min
V kinech: 31.května 2012
Režie: Rupert Sanders
Scénář: Hossein Amini, Evan Daugherty
Obsazení: Kristen Stewart, Charlize Theron, Ian McShane,...
Hodnocení ČSFD: 66%/100%
Hodnocení IMDB: 6,1/10
Naše hodnocení: 60%
Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RED DAWN (2012)

Český název: Rudý úsvit
Hlavní role: ?
Žánr: Akční
Celkový čas: 93 min
V kinech: 21.listopadu 2012
Režie: Dan Bradley
Scénář: Carl Ellsworth, Jeremy Passmore
Obsazení: Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Josh Peck,...
Hodnocení ČSFD: 52%/100%
Hodnocení IMDB: 5,3/10
Naše hodnocení: 55%
Skupina mladých Američanů se snaží bránit svou zem před útokem Severních Korejců. Aby ji uchránili, snaží se získat novou tajnou zbraň Korejců, se kterou severní Korea zaútočila na Spojené státy a zároveň vytváří partyzánskou skupinu the Wolverines. Příběh je inspirován filmem Rudý úsvit z roku 1984.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THE CABIN IN THE WOODS (2012)

Český název: Chata v lesích
Hlavní role: Curt
Žánr: Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi
Celkový čas: 95 min
V kinech: 9.března 2012
Režie: Drew Goddard
Scénář: Drew Goddard, Joss Whedon
Obsazení: Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams,...
Hodnocení ČSFD: 69%/100%
Hodnocení IMDB: 7,1/10
Naše hodnocení: 70%
Pět přátel se vydá na víkend do opuštěné chaty v horách a stanou se jim samé zlé věci... Pokud si myslíte, že tento příběh už poznáte, zamyslete se ještě jednou. Fanoušky obdivovaný Joss Whedon a Drew Goddard natočili film Chata v horách, horor, který převrací žánr naruby. Goddard vysvětluje: "Na jedné straně Chata funguje jako klasický horor. Je to jen typ filmu, při kterém si dáte popkorn a pevně držíte svou dívku za ruku, zatím co se dívate, jak pět teenagerů vyráží do lesa, kde se jim přihodí něco strašného. Ale je tam i naše verze tohoto typu filmu. To znamená, že věci budou šílenější, než očekáváte. Uvidíte, co jste ještě nikdy neviděli. A neveřícně budete sledovat místa, které vám v tomto filmu ukážeme. Ale bude to sranda. Taková krvavá a strašidelná, ale především zábavná."


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THE AVENGERS (2012)

Český název: Mstitelé
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Sci-Fi
Celkový čas: 143 min
V kinech: 3.května 2012
Režie: Joss Whedon
Scénář: Zak Penn, Joss Whedon
Obsazení: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Gwyneth Paltrow,...
Hodnocení ČSFD: 83%/100%
Hodnocení IMDB: 8,2/10
Naše hodnocení: 95%Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

THOR: THE DARK WORLD (2013)

Český název: Thor - Temný svět
Hlavní role: Thor
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy
Celkový čas: 111 min
V kinech: 7.listopadu 2013
Režie: Alan Taylor
Scénář: Don Payne, Robert Rodat
Obsazení: Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Kat Dennings,...
Hodnocení ČSFD: 82%/100%
Hodnocení IMDB: 7,7/10
Naše hodnocení: 100%
V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RUSH (2013)

Český název: Rivalové
Hlavní role: James Hunt
Žánr: Životopisný / Sportovní / Drama / Akční
Celkový čas: 123 min
V kinech: 3.října 2013
Režie: Ron Howard
Scénář: Peter Morgan
Obsazení: Daniel Brühl, Alexanda Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer,...
Hodnocení ČSFD: 94%/100%
Hodnocení IMDB: 8,3/10
Naše hodnocení: 90%
Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden...


Apply?

16. listopadu 2013 v 23:20 | Lilith and Katie

Pokud máte zájem spřátelit, stačí pouze napsat do komentáře:

01. Přezdívku
02. Adresu blogu
03. Odkud z náš Chrise?

Podmínky výhradně nemáme, obíhání záleží na vás, apelujeme pouze na komentářích výhradně k článků, žádné "jak se máš, obíhám, apod...".

Pokud se neozveme do dvou dnů, nemáme zájem spřátelit.